Оклахома Сити Тандър все повече се превръща в един от основните претенденти за титлата в НБА. Тази нощ тимът надигра със 104:92 (32:22, 38:25, 22:18, 12:27) Ню Йорк Никс в своята зала "Чесапийк Енерджи Арена", като по този начин записа 6-ия си пореден успех и общо 11-и от началото на сезона. По този начин отборът продължава да е едноличен лидер в класирането в Западната конференция.

Домакините контролираха срещата още от началните минути и до средата на мача вече имаха убийствена преднина в резултата от 23 точки, а след третата част тя набъбна дори на 27 точки. Отпускане в края обаче позволи на нюйоркчани да спасят честта си и да направят загубата си по-почетна.

"Гръмотевиците" бяха водени към успеха от триото Кевин Дюрант, Ръсел Уестбруук и Джеймс Хардън. Първият завърши мача с 28 точки, вторият с 21, а третият с 24. За гостите с по 14 точки завършиха Амаре Студамайър, Тони Дъглас и Тайсън Чандлър, като това останаха тримата най-резултатни баскетболисти в тима.