Орландо Междик - Бостън Селтикс 117:96
(22:18, 31:23, 25:28, 39:27)

Дуайт Хауърд записа 17 точки, 14 борби и пет чадъра за победата на Орландо Меджик със 117:96 над Бостън Селтикс и по този начин тимът му поведе в полуфиналната серия на Източната Конференция с 2:1.

Рашард Уибямс добави 28 точки, а Хедо Туркоглу наниза 24 за Орландо, който бе без титлюрния си поинт гард Рафър Алстън, който бе наказан за удар срещу Еди Хаус в мач № 2 от серията.

Пол Пиърс вкара 27 точки, а Рейджън Рондо добави 15 за защитаващите титлата си шампиони от Бостън, които намалиха изоставане от 20 точки на едва 7 преди Меджик да си върне контрола върху мача. Четвъртата среща между двата тима е в неделя в Орландо.

Хюстън Рокитс - Лос Анджелис Лейкърс 94:108
(28:30, 20:20, 14:24, 32:34)

Коби Брайънт вкара 33 точки, а Лейкърс поведе с 2:1 в полуфиналната серия на Западната Конференция.

Ламар Одъм записа 16 точки и 13 борби, а резервният поинт гард Джордан Фармар добави 12 точки и 7 асистенции. Той зае мястото на наказания Дерек Фишър, който в мач № 2 от сериите бе отстранен за грубост срещу Луис Скола.

Третият мач от полуфиналите не предвещаваше повторение на грозните сцени от предишната среща, но в последната част Рон Артест бе отстранен за груб фаул срещу Пау Гасол. Той получи същата санкция и във втория мач заради вербална атака срещу Кобе Брайънт.

Артест записа 25 точки, а Яо Минг добави 19 точки и 14 борби за Хюстън. Китаецът обаче побучи контузия на левия крак в последната четвърт. С този успех Лейкърс сложи края на серията на Рокитс от 9 поредни победи у дома. Мач № 4 от серията е в неделя в Хюстън./БЛИЦ