Орландо Меджик надви като гост Кливлънд Кавълиърс със 107:106 в първия мач от финалния плейоф на Източната конференция в НБА

“Магьосниците” изоставаха с 19:33 след първата четвърт, а разликата в полза на “кавалерите” се увеличи с още една точка на почивката, когато Леброн Джеймс и компания водеха с 63:58. След това обаче последва истинско преобразяване от страна на гостите от Орландо, които направо омагьосаха своите домакини. След 30:19 в третата четвърт и 29:24 в последната час “магьосниците” успяха да изтръгнат успеха и да поведат с 1:0 победи във финалния плейоф на Изток.

С основен принос за тази първа победа на Орландо бе звездата на тима Дуейт Хауърд, който се отличи с дабъл-дабъл след 30 точки и 13 овладени борби. Рашард Луис добави 22 точки, а Хедо Туркоглу добави още 15 за успеха.

За домакините от Кливлънд най-резултатен бе Леброн Джеймс с фамозните 49 точки. Дабъл-дабъл пък записа Зидрунас Илгаускас, който вкара 10 точки и овладя 10 борби. Това обаче не се оказа достатъчно “кавалерите” да избегнат първата загуба в серията. /БЛИЦ