По този начин Орландо поведе с 2:1 победи в серията. На почивката Меджик водеше само с точка при 42:41. Домакините започнаха по-силно на „Емуей Арена” и спечелиха първата четвърт с 24:17, но през втората допуснаха Кливлънд да стопи преднината им на само една точка. В следващите отново Орландо бе по-добрият тим и до края успя да увеличи аванса си на 10 точки за крайното 99:89 в своя полза.

С основен принос за победата на “магьосниците” бе звездата им Дуейд Хауърд, който наниза 24 точки в коша на противника и овладя 9 борби. Над всички в мача обаче бе Леброн Джеймс със своите 41 точки, които обаче не можаха да помогнат на Кливлънд за предотвратяване на поражението. Леброн записа още 9 асистенции и 7 асистенции. /БЛИЦ