Отава стигна до забележителен обрат и победа като гост с 3:2 над Торонто в ожесточено дерби от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Губейки битката за Онтарио с 0:2 в първата част, намиращите се в страхотна форма "сенатори" изравниха с попадения на Даниел Алфредсон и Джейсън Спеца, а Кайл Търис вкара най-важната шайба, с която Отава спечели канадското дерби и продължи серията си от 9 победи в последните 11 мача. Успехът остави тимът от столицата на Канада на второ място в Североизточната дивизия на НХЛ.

Шампионът Бостън претърпя тежка загуба с 3:5 от Тампа Бей в друг мач, игран тази нощ. Бостън остава на второ място в класирането на Изток, след като Хенрик Лундквист доказа за пореден път своята класа и изкачи Ню Йорк Рейнджърс на върха в конференцията. Шведският страж хвана 27 шайби при четвъртия си "шутаут" през този сезон, помогнал за победа на отбора му с 3:0 над домакините от Нешвил.

В същото време Детройт се изкачи на върха в Западната конференция на НХЛ след победа с 3:2 над домакините от Далас.