Троен скок - Гита Додова не се класира за финалите. Състезателката не успя да покрие норматива от 14,45 метра при трите си опита. След фаул в първия тя записа 13,47 и 13,53 в следващите два, които обаче са прекалено слаби за финалите.
Хвърляне на диск - Венера Гетова не успя да се класира на финалите. Атлетката ни записа едва 54 метра при втория си опит. Резултатът й е много по-нисък от този, с който се класира за Игрите в Пекин. Другите й опити бяха 52,51 и 52,40 метра.
3000 метра стипълчейс - Добринка Шаламанова се отказа стотина метра след старта. Атлетката ни започна добре и се движеше в основната група, но малко след това изостана значително. Секунди след това тя се отказа заради контузия и дори не завърши първата обиколка.
Плуване - Петър Стойчев завърши втори в първата серия на дисциплината 1500 метра свободен стил на Олимпиадата в Пекин. Българинът бе в трети коридор и финишира с време 15:28,84 минути.
Ветроходство - Ирина Константинова се представи много зле и завърши на 19-о място от 27 състезателки в петата гонка. Ирина стартира лошо и след първите две контроли се движеше на двадесета позиция. След това отново варираше между 19-а и 20-а. В момента Ирина е на 15-о място във временното класиране
Гребане - Двойката ни скул при мъжете Мартин и Иво Янакиеви заемат 10-о място в крайното класиране в дисциплината. Във финал "Б" братята заеха четвърто място от шест лодки и по този начин са десети в крайното класиране. На първите три контроли те се движеха на петото място, но успяха да изпреварят конкурентите си и финишираха четвърти за време 6:45:91 минути
Тласкане на гюле - Георги Иванов напусна Олимпиадата в Пекин, след като направи три фаула. Нормата, която състезателите трябваше да преодолеят, бе 20.40 метра, което е с 38 сантиметра над личния резултат на българския гюлетласкач до момента.
Бягане 100 метра - Десислав Гунев не успя да се класира за четвъртфиналните серии в бягането на 100 метра на Олимпийските игри в Пекин, след като завърши шести в своята серия с време 10,66 секунди