ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Пирин (Благоевград) победи Хебър (Пазарджик) с 2:1 като гост в среща от деветия кръг на Efbet Лига. Така "орлетата" записаха първа победа от началото на сезона и напуснаха последното място в класирането. Хебър е 10-и с 11 точки.

Домакините натиснаха съперника от първите минути, но така и не стигаха до чисти голови положения. Това се случи в 24-ата минута, в която Атанас Кабов вкара топката във вратата на съперника, но голът му не бе зачетен заради това, че топката напусна очертанията на терена преди паса.

В самия край на първата част вратарят на Пирин Максим Ковальов спаси опасен удар, след който бе ударен от връхлитащите към топката Лазар Марин и Стефан Цонков.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Втората част започна чудесно за гостите, които успяха от отнемат топката в половината на съперника. Тя бе подадена към Борис Тютюков, който успя да изненада вратаря на Хебър в изстрел в долния десен ъгъл за 1:0.

Само няколко минути след това Хебър успя да изравни с гол на Николас Пенев, разписал се след пас на Георги Вълчев отдясно (1:1).

Малко повече от десет минути след това Пирин отново поведе с попадение на младока Мартин Бачев, разписал се с шут в далечния ъгъл (2:1).

До края Хебър натисна съперника си, но така и не успя да стигне поне до равенство.

ХЕБЪР - ПИРИН 1:2
0:1 Борис Тютюков (51'), Николас Пенев (55'), 1:2 Мартин Бачев (67')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
24'  ОТМЕНЕН ГОЛ за Хебър! Атанас Кабов вкара топката във вратата на Пирин, но секунда по-късно реферът отмени попадението му.
45+1'  Какъв пропуск за Хебър! Вратарят на Пирин Максим Ковальов отби удар след центриране от корнер, последва опит за добавка на Лазар Марин и Стефан Цонков, които едва не контузиха стража.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
51'  ГООООЛ за Пирин! Борис Тютюков получи топката в половината на съперника, напредна и успя да я насочи в долния десен ъгъл за 1:0.
55'  ГООООЛ за Хебър! Георги Вълчев проби по десния фланг и върна топката около точката за изпълнение на дузпа. Там бе Николас Пенев, който я засече и прати във вратата.
67'  ГООООЛ за Пирин! Мартин Бачев овладя в наказателното поле, опита удар, но неуспешно. Последва втори шит в далечния ъгъл, който намери целта.
87' Опасен удар от дистанция към вратата на Пирин, но Ковальов се справи.
90+2' Изстрел на Георги Николов, но вратарят на Пирин пак успя да избие.
90+4' Разбъркване в наказателното поле на Пирин, но не се стигна до точен удар.
90+6' Край на срещата.

Хебър ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 24. Лазар Марин (89 3. Богомил Божуркин) , 27. Роберт Мазан, 33. Стефан Цонков, 7. Георги Вълчев - (К), 44. Николай Николаев, 10. Ангел Бастунов , 8. Карлос Охене  (77  84. Стилиян Тисовски), 17. Николас Пенев  (89  23. Сашо Лебанов), 11. Атанас Кабов (77  21. Марсел Канади), 14. Олексий Збун (46'  9. Георги Николов)
Резерви: 88. Мартин Янков, 13. Архан Исуф, 43. Жоао Сеско, 5. Мартин Михайлов
Треньор: Любослав Пенев

Пирин Благоевград ПИРИН: 12. Максим Ковальов – 4. Айуб Абу , 38. Александър Дюлгеров (К), 29. Мартин Бачев , 16. Андрей Йорданов , 8. Дмитро Семенив , 73. Венцислав Бенгюзов (71'  83. Христо Попадийн), 11. Иван Тасев (46' 33. Симеон Александров) , 17. Борис Тютюков  (71' 7. Владимир Медвед) , 20. Аймен Суда, 19. Юго Комано (57  10. Данил Кондраков)
Резерви: 1. Марио Кирев, 25. Илиан Костов, 13. Мартин Атанасов, 9. Станислав Костов, 18. Велислав Минков, 30. Любомир Тодоров
Треньор: Иво Тренчев

Съдия: Гeорги Гинчев
Стадион: "Георги Бенковски", Пазарджик
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР