Питсбърг Пингуинс победиха Детройт Ред Уингс с 4:2 (1:1, 3:1, 0:0) на леда в зала „Мелън Арена” пред 17 132 зрители. Това е втора домакинска победа на „пингвините”, с която заличиха пасива от две загуби и резултатът във финалната серия за „Купа Стенли” вече е равен – 2:2.

Евгени Малкин откри резултата за Питсбърг във втората минута, а после записа и асистенция. Дарън Хелм изравни 41 секунди преди края на първата третина, а защитникът Брад Стюърт изведе гостите напред 46 секунди след началото на втората част. Домакините упражниха силен натиск и скоро паднаха головете на Джордан Стаал (08:35), Сидни Кросби (10:34) и Тайлър Кенеди (14:12) през втората част. В последната третина голове не бяха отбелязани. Вратарят на Питсбърг Марк-Андре Флюри отрази 37 шайби, Крис Осгууд от Детройт – 28.

Остават три мача от финалната серия, които ще определят носителя на „Купа Стенли” тази година. Пингуинс ще бъдат домакини само в един от тях – мач № 6./БЛИЦ