Сент Етиен не успя да победи у дома шампиона ПСЖ, с който завършиха 2:2 в последна среща от 11-ия кръг на френската Лига 1. Така парижани се върнаха на върха във временното класиране с по-добра голова разлика от Монако.

Срещата на „Жофроа-Гишар” започна страхотно за домакините, които поведоха с гол на Бенжамин Горне (18), възползвал се от извеждащ пас на Хамума. До края на първата част „зелените” успяха да запазят крехкия си аванс, а малко след почивката го удвоиха чрез Ромен Хамума (51). Осем минути по-късно Фабиен Лемоин си изкара втори жълт картон и домакините доиграха мача в намален състав. Гостите от Париж се възползваха от числения си превес и намалиха чрез Единсон Кавани (68) за 2:1. Уругваецът получи извеждащо подаване от Максуел.

До края на мача ПСЖ направи всичко възможно по силите си, за да стигне поне до точката и го направи буквално в последните секунди от даденото триминутно продължение на мача, когато Матуиди оформи крайното 2:2.

След равенството Сент Етиен събра 17 точки и се изкачи на седмо място във временното класиране. ПСЖ пък се върна на върха с 25 точки и по-добра голова разлика от Монако, който има същия актив.

Сент Етиен - ПСЖ 2:2

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 25, 2.Монако 25, 3. Лил 23, 4. Нант 19, 5. Олимпик (Марсилия) 17, 6.Ница 17 и др.