Реал (Мадрид)  разби у дома с 5:0 Леганес в среща от междинния 11-и кръг в испанската Ла Лига. Точни за победителите бяха - Родриго, Тони Кроос, Серхио Рамос, Карим Бензема и Лука Йович. Последният вкара своя първи гол за гранда от Мадрид.

Домакините водеха с 2:0 след само 8 игрови минути на "Бернабеу". Те поведоха в резултата чрез Родриго в седмата минута, а само няколко секунди след това предимството им вече бе удвоено с попадение на Тони Кроос.

В 25-ата минута капитанът Серхио Рамос бе точен от дузпа, като именно при този "класически" резултат дойде и почивката.

След нея Карим Бензема, също с точно изпълнение на дузпа покачи на 4:0 в 69-ата минута на двубоя.

Крайното 5:0 бе оформено от Йович, който с глава в добавеното време се разписа за пръв път.

Изоставането на Реал от лидера Барселона вече е само точка, но каталунците имат мач по-малко.