Реал (Мадрид) започна похода си към поредното отличие. Шампионите на Жозе Моуриньо пометоха третодивизионния Алкояно с 4:1 в първи мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на краля. За Белия балет този път “танцуваха” предимно резерви и млади таланти от школата.

Домакините от Алкояно, които през лятото изпаднаха от Сегунда дивисион, се опитаха да се държат равностойно срещу Ел галактикос. В 20-ата минута обаче защитата на домакините се замота и Карим Бензема откри резултата – 0:1.

Последваха пропуск на Кака и отменен заради засада гол на Мората, преди "белите" да удвоят преднината си. Кака нанесе плътен удар по земята от около 20 метра и вратарят на Алкояно Унай Алба само изгледа как топката спира в мрежата – 0:2. Резервата Хосе Родригес направи преднината на Реал класическа в 67-ата минута. Хави Лара взриви над 7000 фенове на "Ел Колао" с красив гол от границата на наказателното поле – 1:3. Крайното 1:4 фиксира Бензема (88) с втория си гол в мача.

Съставът на Реал: Адан, Варан, Албиол, Р. Карвальо, Начо, Есиен (60 - Модрич), Алекс (46 - Х. Родригес), Кайехон, Кака, Мората, Бензема