Вашингтон Уизардс се наложи над Кливлнъд Кавалиърс със 108:91 като домакин в среща от НБА. Много силен мач за победителите направи крилото Антуан Джеймисън, за когото това бе първи мач от началото на сезона, след като досега той бе измъчван от контузия. Джеймисън отбеляза 31 точки и добави към тях 10 борби.

Водените от суперзвездата Леброн Джеймс "Кавалери" спечелиха с 10 точки разлика първата четвърт, а във втората авансът им достигна 17 точки.

Вдъхновени от отличния Джеймисън обаче "Вълшебниците" успяха не само да заличат изоставането си в резултата, а да спечелят с доста сериозна разлика. Кливлънд игра без легендарния център Шакил О'Нийл, който има травма в рамото, а мачът пропусна и бразилският център на Кавалиърс Андерсон Варежао, който пък е с контузия в бедрото.

19 точки за Уизардс вкара крилото Карон Бътлър, голямата звезда на тима - плеймейкърът Гилбърт Аринас, се отчете с 18, а 17 добави гардът Майк Милър. Леброн Джеймс бе над всички в тима на Кливлънд с 34 точки и 9 асистенции, 7 от които сътворени още в първата четвърт. Съотборниците на Кинг Джеймс обаче не му оказаха сериозна подкрепа, като нито един друг баскетболист на Кавалиърс не отбеляза повече от 10 точки.

За Вашингтон това бе 4-а победа, като тимът има 7 загуби и заема 12-о място в Източната конференция. Кливлънд е с 8 победи и 5 поражения, и е 5-и на Изток./БЛИЦ