Коби Брайънт реализира рекордните си за сезона 44 точки при успеха на Лос Анжелис Лейкърс над гостуващия Голдън Стейт Уориърс със 124:118. Брайънт добави и 11 асистенции, а испанецът Пау Гасол се отличи с 27 точки и 12 борби за шампионите. За Голдън Стейт най-полезен беше Кори Магет с 25 точки. Лейкърс е лидер в класирането на Националната баскетболна асоциация с актив от 25 победи в 31 мача.

Леброн Джеймс не беше на познатата си висота, но Кливлънд Кавалиърс  спечели гостуването си на Атланта Хоукс с 95:84. Джеймс вкара само 6 от 20 опита за стреля от полето и завърши със скромните 14 точки и 10 асистенции. Мо Уилямс беше най-добър за гостите с 20 точки.

Кливлънд не позволи на съперника си да реализира точка почти девет минути в четвъртата част, с което си осигури 25-и успех за сезона в 33 мача./БЛИЦ

Резултати от НБА
Атланта Хоукс – Кливлънд Кавалиърс 84:95 (26:23, 25:33, 23:19, 10:20)
Вашингтон Уизардс – Окалхома Сити Тъндер 98:110 (25:30, 30:23, 21:23, 22:34)
Детройт Пистънс – Ню Йорк Никс 87:104 (21:27, 19:22, 26:30, 21:25)
Чикаго Булс – Индиана Пейсърс 104:95 (34:15, 23:38, 30:21, 17:21)
Хюстън Рокетс – Ню Орлеанс Хорнетс 108:100 (31:23, 30:28, 13:31, 34:18)
Сан Антонио Спърс – Минесота Тимбъруулвс 117:99 (29:24, 37:28, 23:21, 28:26)
Лос Анджелис Лейкърс – Голдън Стейт Уориърс 124:118 (29:35, 24:25, 35:26, 36:32)./БЛИЦ