Далас победи Лос Анджелис Клипърс с 99:83 и записа втори успех от три мача от началото на сезона в НБА. Клипърс падна за трети път и още е без успех.

Гардът на Далас Джейсън Кид отбеляза невероятен кош в последната секунда на първото полувреме. Далас изоставаше с точка в резултата, когато 37-годишният ветеран овладя топката под собствения си кош и я изстреля от своята половина, а след невероятен полет тя се озова в коша на "ножиците". Кид завърши мача с 13 точки, 9 борби и 7 асистенции.

Шестима баскетболисти на Маверикс реализираха двуцифрен брой точки, като най-резултатен бе крилото Карон Бътлър със 17. Германската суперзвезда Дирк Новицки записа 16, а опитният гард Джейсън Тери добави 15.

Шампионът Лос Анджелис Лейкърс остава непобедим от началото на сезона в НБА след успех над Голдън Стейт със 107:83. Лейкърс има три поредни победи и е лидер в Тихоокеанската дивизия. Звездите на "езерняците” Кобе Брайънт и Пау Гасол отново бяха над всички, като испанецът Гасол записа „дабъл-дабъл” с 26 точки и 12 борби, а Брайънт добави 20 точки и 7 борби. Ламар Одъм също се включи добре, като вкара 11 от общо 16-те си точки в първата четвърт и добави 14 борби за победата на Лейкърс. Най-резултатен за Голдън Стейт бе Монта Елис с 20 точки./БЛИЦ