Детройт Пистънс постигна инфарктна победа със 113:107 над Лос Анджелис Клипърс след продължение в последен мач от днешния ден в Националната Баскетболна Асоциация (НБА). Пред 16 960 зрители в „Стейпъл Сентър” в Лос Анджелис Клипърс загуби катастрофално първата част с 19:26. Постепенно домакините изравниха играта, но загубиха и втората част с 28:31. След почивката двата отбора излязоха коренно променени. Така се стигна до 27:17 в третата част, което бе достатъчно резултатът да бъде изравнен. В четвъртата част отборите се движеха точка за точка и закономерно се стигна по продължения след 29:29. Нервите на Клипърс не издържаха и те паднаха с 4:10 в продълженията. Най-резултатен в мача бе Виянуева от Детройт Пистънс с 30 точки. Гордън заби 28 за Клипърс.

Резултати
Атланта Хоукс – Юта Джаз 86:90 (26:25, 19:17, 24:21, 17:27)
Индиана Пейсърс – Хюстън Рокетс 99:102 (23:26, 27:22, 28:30, 21:24)
Орландо Миджик – Торонто Раптърс 106:110 (21:30, 28:29, 23:30, 24:21)
Вашингтон Уизардс – Шарлот Бобкетс 85:93 (22:19, 21:23, 22:26, 20:25)
Минесота Тимбъруулвс – Ню Йорк Никс 112:103 (27:30, 24:35, 29:22, 32:16)
Далас Маверикс – Филаделфия 76 99:90 (31:22, 24:26, 23:27, 21:15)
Финикс Сънс – Сакраменто Кингс 103:89 (30:24, 22:19, 25:25, 26:21)
Оклахома Тъндър – Портланд Трейл Блейзърс 110:108 (35:29, 32:30, 23:22, 26:21)
ЛА Клипърс – Детройт Пистънс 113:107 след продължение (19:26, 28:31, 27:17, 29:29, 10:5)