Един от водещите отбори в Източната конференция на НБА Орландо Меджик надигра гостуващия Финикс Сънс със 105:89 тази нощ. Това е втора поредна загуба за "Слънцата" в рамките на два дни, след като миналата нощ бяха разгромени с 96:123 от друг от силните тимове на Изток - Маями Хийт. Срещу "Магьосниците" Финикс бе без своя лидер - 36-годишния плеймейкър Стив Неш. Наставникът на Сънс Алвин Джентри прецени, че трябва да даде почивка на гарда, който е измъчван от травма в слабините.
Поражението на Сънс можеше да е много по-тежко, след като в първите три четвърти Дуайт Хауърд и компания си правеха каквото си искат с противника си. "Слънцата" все пак се събудиха в последната четвърт, която спечелиха с 30:14.

Най-резултатен за Орландо бе суперзвездата Дуайт Хауърд с 20 точки, към които центърът добави 12 борби. По 15 точки за Меджик записаха бившият играч на Финикс Куентин Ричардсън и плеймейкърът Джамир Нелсън, като Нелсън направи и 12 асистенции. Топреализатор в мача за гостите бе 38-годишното крило Грант Хил с 21 точки. След това поражение Финикс вече е с 6 победи и 6 загуби. "Слънцата" са трети в Тихоокеанската дивизия и 10-и в Западната конференция. Орландо пък е първи в Югоизточната дивизия и втори в Източната конференция с 8 победи и 3 поражения./БЛИЦ