Атланта Хоукс – Маями Хийт 81:79
(18:21, 20:13, 26:30, 17:15)

Флип Мъри вкара 17 точки и поведе Хоукс за победата с 81:79 над Маями в мач загрявка за плейофите, който приличаше повече на предсезонна среща. И двата тима запазиха класирането си и ще се изправят в Мач № 1 от плейофите в Атланта през уикенда.

Звездата на Маями Дуейн Уейд, който записа рекордните за кариерата си 55 точки срещу Ню Йорк Никс не взе участие в мача. Това сториха и Джъмейн О`Нийл и Удонис Хаслем. Майкъл Брадли бе най-резултатен за Хийт с 23 точки и 13 борби за само 24 игрови минути.

Хоукс даде почивка на Морис Евънс и Заза Пачулиа и остави титулярите си на пейката през по-голямата част от мача. Спийди Клакстън изигра първия си мач за тима след близо две години.

Филаделфия 76-ърс – Бостън Селтикс 98:100
(26:27, 32:23, 25:28, 15:22)

Пол Пиърс вкара победния кош и вкара 31 точки за успеха на Бостън със 100:98 над Филаделфия, като загубата може да коства на 76-ърс шестото място в Източната конференция. Андре Игуодала бе най-резултатен за Сиксърс с 25 точки, а Тадиъс Йънг добави 18.

Кевин Гарнет пропусна незначителната среща за Бостън и даде почивка на коляното, докато Рей Алън изтърпя наказание за една среща. В отсъствието на двете звезди Пиърс заби седем тройки и постави пред Сиксърс въпроса, как въобще могат да победят събраният отбор на Селтикс в първия кръг на плейофите.

Бостън вече си бе осигурил второто място на Изток и може да играе със 76-ърс в първия кръг на плейофите. Филаделфия може да се качи на шестото място и да се изправи срещу Орландо, ако през следващата нощ победи Кливлънд като гост, а Торонто се наложи над Чикаго.

Кавалиърс имат 39 победи и 1 загуба у дома и се опитват да подобрят най-доброто постижение за домакински срещи в историята на НБА. От своя страна Филаделфия има 16 победи и 24 загуби при гостуванията си и допусна шест поредни поражение в последните си 6 двубоя навън.

Лос Анджелис Лейкърс – Юта Джаз 125:112
(25:27, 31:28, 35:28, 34:29)

Андрю Бинъм забоде 22 точки и това бе най-доброто му представяне, след като се завърна след контузия, а Лейкърс се наложи със 125:112 над Юта. Това бе шеста поредна победа у дома за Лос Анджелис.
Пау Гасол добави 20 точки и 9 борби, Кобе Брайънт, Ламар Одом и Саша Вуячич се отчетоха с по 16 точки. Дерон Уилямс вкара 25 точки и грабна 13 борби за Джаз,  резервата Андрей Кириленко добави 20, докато Карлос Бузър се отчете с 16, а Рони Брюър с 14.

Бинъм добави 4 борби и 3 асистенции към своите 22 точки, като това бе едва четвъртият му мач, след като пропусна 32 срещи заради скъсани връзки на дясното коляно.

Лейкърс и Джаз се изправят един срещу друг и в плейофите, като първият им мач е в събота, след като Юта грабна осмото място в Западната конференция./БЛИЦ