Лос Анджелис Лейкърс – Юта Джаз 113:100
(30:19, 32:21, 24:33, 27:27)

Кобе Брайънт вкара 24 точки, Тревър Ариса добави 21, а Пау Гасол наниза 20 за Лейкърс при победата с 113:100 над Юта. Така тимът на Фил Джексън победе с 1:0 в плейофите, като водените от легендарния специалист отбори никога не са губили серия, в която са спечелили първия мач. Джексън вече има 41 успеха от 41 опита начело на Чикаго и Лос Анджелис.

Лейкърс бяха отказали съпротивата на Джаз на полувремето, когато водеха с 22 точки, а през третата и четвъртата част позволиха на тима от Юта да намали само 9 точки от преднината им.

Брайънт вече има 3710 точки в плейофите и по този начин измести Меджик Джонсън от деветото място в листата с рекордите на НБА. Сега той преследва Карим Абдул-Джабар (4070 точки) и Джери Уест (4457), за да стане най-резултатният играч в историята на Лейкърс в плейофите.

Карлод Бузър бе най-резултатен за Джаз с 27 точки, а Дерон Уилямс добави 16 точки и 17 асистенции. И двамата имаха проблем с натрупаните нарушения, като Бузър бе събрал 3 фаула още преди полувремето, а Уилямс вече имаше два на сметката си.

Орландо Меджик – Филаделфия 76-ърс 98:100
(25:27, 25:19, 29:19, 19:35)

Андре Игуодала и Филаделфия 76-ърс смразиха Меджик и домашните им фенове с победен кош 2,2 секунди преди края, като Сиксърс преодоля изоставане от 18 точки, за да вземе аванс от 1:0 в плейофите.

Игуодала записа 20 точки, 8 борби и 8 асистенции, а Луис Уилямс добави 18 за първата победа на Филаделфия над Орландо след четири опита през този сезон. Хедо Тюркоглу пропусна опит за тройка със сирената и това остави феновете на Меджик да стоят безмълвни и невярващи на загубата.

Дуайт Хауърд записа рекордни за кариерата си в плейофите 31 точки и 16 борби, а новакът Къртни Лий добави 18 точки за Меджик. Мач № 2 в серията 4 от 7 е в сряда в Орландо.

Атланта Хоукс – Маями Хийт 90:64
(24:21, 35:18, 17:18, 14:7)

С разтърсващи забивки на Джош Смит и добра игра на съотборниците му Атланта накара Маями да изглежда като отбор от един игра и Хоукс се наложи с 90:64.

“Ястребите” изравниха клубния се рекорд за най-малко допуснати точки в плейофен мач, като позволиха на Дуейн Уейд от Маями (водещият реализатор на НБА за сезона) да вкара едва 19 точки. Мач № 2 от сериите е в сряда в Атланта.

Смит вкара 23 точки да Хоукс, а всеки друг играч от стартонавата петица на Атланта също имаше двуцифрен брой точки. Уейд от своя страна вкара само 8 от 21 опита за стрелба, а Майкъл Бийзли добави 10 точки за Маями.

Денвър Нъгетс – Ню Орлийнс Хорнетс 113:84
(27:25, 28:22, 32:22, 26:15)

Чоунси Билъпс вкара 36 точки и наниза рекордните за кариерата си 8 тройки и помогна на Денвър за победата с 113:84 над Ню Орлийнс.

Капитализирайки своето първо домакинско предимство в плейофите от 21 години, Нъгетс почти подобриха предишната си най-голяма победа в елиминациите – успех с 141:111 над Сан Антонио през 1985 г.

Билъпс наниза четири от тройките си в третата част, когато Денвър започна да превръща един труден мач в елементарен успех. В един момент от мача преднината на Нъгетс дори достигна до 34 точки./БЛИЦ