Филаделфия Флайърс – Питсбърг Пингуинс 6:3
(2:1, 2:1, 2:1)

Джеф Картън и Майк Ричардс вкараха първите си голове в сериите, а Клод Жиру и Симон Жане също се разписаха и помогнаха на Филаделфия да победи Питсбърг с 6:3 и да намали резултата в серията на 1:2.

Картър вкара първия си гол в елиминациитеоще в третата минута, а Ричардс удвои само 2:15 минути по-късно. Жиру даде аванс от 3:2 на Флайърс след 4:32 минути във втората част, а Жане направи 4:2 по-късно в същата част. В третия период Джаред Рос вкара първия гол в кариерата си в НХЛ, а Жане реализира шестото попадение за тима си.

Евгени Малкин вкара да гола, а Роб Скудери се разписа веднъж за Питсбърг. Мач № 4 в серията е във вторник във Филаделфия.

Сейнт Луис Блус – Ванкувър Кенъкс 2:3
(1:0, 1:2, 0:1)

Стив Берние донесе победата на Ванкувър с гол в първата минута на третия период, като това бе третото попадение на Кенъкс в мача, което пада при числено предимство.

Матиас Олунд и Даниел Седин също се разписаха при числен превес, а Робърт Луонго спаси 24 удара, докато Ванкувър поведе с 3:0 в сериите.

Дейвид Бейкс и Анди Макдоналд бяха точни за Блус, а мач № 4 е във вторник в Сейнт Луис.

Керълайна Хърикейнс – Ню Джърси Девълс 2:3  след продължение
(1:2, 1:0, 0:0, 0:1)

Травис Заяц вкара 4:58 минути след началото на продължението, за да даде на Ню Джърси преднина от 2:1 в плейофите от Източната Конференция.

Зак Парис вкара в трети пореден гол и асистира за попадението на Заяц, като по този начин помогна на тима си да се отърси от загубата след продължение преди две вечери. Мач № 4 от сериите е във вторник.

Сан Хосе Шаркс – Анахайм Дъкс 2:3
(0:1, 1:0, 1:2)

Андрю Ебърт вкара първия в кариерата си гол в плейофите от малък ъгъл 10:16 минути преди края, а Анахайм Дъкс победи топпоставения Сан Хосе Шаркс с 3:2.

Джонас Хилър направи 42 спасявания, а Боби Райън и Дрю Милър също вкараха първите си голове в плейофите и помогнаха на осмия поставен Анахайм да дръпне с 2:0 в серията. И двете победи на “патоците” бяха като гост, въпреки че Сан Хосе бе загубил само пет домакински мача в редовния сезон.

Попадението на Райън Клоу във втория период на мача сложи на продължилата 174 минути плейофна суша на “акулите”, която започна през миналия сезон. Сан Хосе обаче не успя да победи Анахайм, въпреки огромното предимство в отправените удари към вратите 44:26.

Райън откри резултата за Дъкс през първата част при числено предимство, а Клоу изравни във втората. Ебърт и Милър направиха 3:1 в третата, докато Джонатан Чийчу върна още едно попадение за Шаркс 6:06 минути преди края. Мачч № 3 от серията е във вторник в Анахайм./БЛИЦ