Анахайм Дъкс загуби у дома от Бъфало Сейбърс с 0:2 и записа второ поредно поражение в редовния сезон на НХЛ.

“Сабите” посякоха “патоците” на два пъти още през първата част, след като Дерек Рой и Брад Бойес се разписаха съответно в 8-ата и 9-ата минути. В останалите две третини не паднаха нови попадения и в крайна сметка Бъфало си тръгна с победата от “Хонда Сентър” в Анахайм.

Това бе четвърти успех за “сабите” в последните им пет мача. Те заемат четвъртата позиция в Североизточната дивизия и 12-о място в Източната конференция с актив от 64 точки. “Патоците” пък регистрираха втора поредна загуба и остават на последно място в Тихоокеанската дивизия и 13-а позиция в Западната конференция с 64 пункта. И двата тима нямат сериозни шансове за класиране в плейофите.