Световният шампион Себастиан Фетел бе над всички и на пистата "Каталуня" и заслужено спечели Гран При на Испания. За пилота на Ред Бул това е четвърта победа от пет старта до момента от началото на сезона във Формула 1.

Другите две места на подиума заеха съотборниците в Макларън Люис Хамилтън и Дженсън Бътън. Британецът до последно гонеше Фетел, но германецът удържа лидерството си до пресичането на финала. Времето на Фетел бе с 0,6 секунди по-добро от това на Хамилтън.

Надпреварата започна отлично за каращия пред родна публика Фернандо Алонсо. Пилотът на Ферари стартира блестящо, изпреварвайки в първия завой болидите на Ред Бул, управлявани от Фетел и Марк Уебър. В крайна сметка обаче Алонсо не удържа лидерството и завърши на 5-ото място, разочаровайки феновете си. Така испанецът не помогна на Ферари да излезе от лошата форма, след като съотборника му Фелипе Маса дори не стигна до финала в Барселона.

Спечелилият полпозишън вчера на пистата "Каталуния" Марк Уебър завърши четвърти.

След Алонсо на шеста и седма позиция завършиха пилотите на Мерцедес Михаел Шумахер и Нико Розберг. Останалите места в зоната на точките бяха за Ник Хайдфелд, Серхио Перес и Камуи Кобаяши.

Шестият старт за сезона във Формула 1 е следващия уикенд, когато ще бъде вълнуващата надпревара по улиците на Монте Карло.

След днешния си триумф Фетел продължава да е убедителен лидер със 118 точки. Вторият Люис Хамилтън има 77, а трети с 67 е Марк Уебър.