Себастиан Фетел записа девета победа през сезона във Формула 1 след триумф в Гран При на Сингапур. Успехът на “Марина Бей” доближи германеца само на една точка от защита на световната титла.

24-годишният пилот на Ред Бул поведе в състезанието от самото начало, след като стартира от полпозишън, и не изпусна лидерската позиция до края. Втори, на по-малко от 2 секунди зад победителя, финишира Дженсън Бътън от Макларън, който излезе на второ място в класирането.

Марк Уебър спечели битката с Фернандо Алонсо са третото място, след като австралиецът на два пъти в течение на състезанието изпревари пилота на Ферари. Люис Хамилтън се пребори за петото място, след като в началото на надпреварата смени носа на болида си заради сблъсък с Фелипе Маса и се оказа на 15-а позиция.

Пол ди Реста от Форс Индия зае шестото място, с което записа най-доброто представяне в кариерата си във Формула 1. Шотландецът заложи на дълъг първи стинт и направи второто си спиране за смяна на гуми в момент, когато на пистата имаше кола за сигурност заради катастрофа на Михаел Шумахер.

Ди Реста финишира пред съотборника на Шумахер в Мерцедес Нико Розберг и пред другия пилот на Форс Индия Адриан Сутил. Фелипе Маса бе 20-и след сблъсъка с Хамилтън, довел до спукана гума в болида на Ферари, но успя да се пребори за деветата позиция. Серхио Перес от Заубер, който се отърва без повреда след сблъсъка с Шумахер, зае последното място в зоната на точките./БЛИЦ