Шампионът Атлетико (Мадрид) загуби с 0:2 при гостуването си на Селта в среща от 23-ия кръг на Примера дивисион и вече е с по-сериозно изоставане от двата големи гранда в страната. „Дюшекчиите” изиграха може би най-слабия си мач от началото на сезона и вече са на 7 точки зад лидера Реал (Мадрид) и на 6 от преследвача му Барселона.

През първата част домакините бяха по-активни, но въпреки това нито те, нито съперникът им успяха да отбележат гол. Усилията на галисийците дадоха резултат след почивката в 59-ата минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа, а Нолито бе хладнокръвен от бялата точка за 1:0.

„Дюшекчиите” можеха да изравнят в ответната атака, но удар на Гризман мина на сантиметри покрай вратата, пазена от Серхио Алварес. Феновете на "Балайдос" бяха приятно изненадани с втори гол на своите любимци в 71-ата минута, когато чилийският национал Фабио Ореяна се възползва от пас на датчанина Крон-Дели и се разписа за 2:0. До края на мача домакините продължиха да доминират, но не отбелязаха други попадения за по-изразителен успех.

След победата си Селта се изкачи на девето място във временното класиране с 28 точки. Атлетико (Мадрид) остава трети с 50 точки.

Селта Виго - Атлетико (Мадрид) 2:0

1:0 Нолито (59), 2:0 Фабио Ореяна (71)
ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 23 КРЪГ
13.02.15
21:45 ч.
Алмерия - Реал Сосиедад 2:2
1:0 Хосе Верза (5-дузпа), 1:1 Иманол Агирече (27), 2:1 Томер Хемед (40), 2:2 Серхио Каналес (48)
14.02.15
17:00 ч.
Севиля - Кордоба 3:0
1:0 Гжегож Криховяк (38), 2:0 Карлос Бака (44), 3:0 Висенте Ибора (76)
Малага - Еспаньол 0:2
0:1 Алваро Гонзалес (41), 0:2 Серхио Гарсия (90+3)
Барселона - Леванте 5:0
1:0 Неймар (17), 2:0 Лионел Меси (38), 3:0 Лионел Меси (59), 4:0 Лионел Меси (65), 5:0 Луис Суарес (73)