Септември (Симитли) спечели с 5:2 контролата срещу новака в Югозападната “В” група Перун (Кресна). Треньорът на тима от Симитли Стефан Гошев заложи основно на млади момчета и тези, които имат по-малък игрови опит в контролите до момента. Това обаче не попречи на тима му да се изяви като пълен господар на терена.

Още до 10-ата минута Септември поведе с 2:0 след като Ивайло Иванов на два пъти засече с глава центрирания от фланга. Малко по късно Николай Цветков намали резултата с перфектно изпълнен фаул.

През втората част в игра за Септември (Симитли) се появи изпълнителният директор на тима Методи Стойнев – Дивото Прасе. В 56-ата минута Смилен Златанов подаде именно към шефа си, който продължи топката към Кирил Георгиев. За последния не бе трудно да покачи на 3:1. След това и самият Стойнев записа името си сред голмайсторите. Силите на Перун стигнаха само да върнат един гол след като Костадин Валков вкара дузпа. В края на мача Методи Стойнев се разписа за втори пъти и оформи крайното 5:2.