Скаути на Лацио и Салернитана наблюдаваха на живо изявите на младия талант на детско-юношеската школа на Септември (София) Владимир Николов, съобщава "Viasport". Италианските съгледвачи посетиха мача от Първа лига Септември - Локомотив (Пловдив), както и двубоя от Елитната U19 Септември - Монтана. Роденият през 2001 година Николов игра 20 минути при победата с 1:0 над "черно-белите" в петък, а ден по-късно бе титуляр при успеха с 2:1 над Монтана при юношите старша възраст. В срещата от Елитната U19 Николов отбеляза гол от пряк свободен удар през второто полувреме за 1:1, а след това столичният тим стигна до победата.

Владимир Николов е юношески национал, влиза в сметките и на селекционера на младежкия национален отбор Александър Димитров. Припомняме, че юношата на Септември е преминал обучение в школите на клубове като Манчестър Юнайтед, Еспаньол, Лацио, Аталанта. Скаутите от Италия ще продължат да следят развитието му, като се очаква в края на сезона отново да гледат на живо българския състезател.