ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Арсенал победи Ланс с 6:0 дома в среща от група В на Шампионската лига, след като успя да вкара пет попадения само в рамките на първото полувреме.

Лондончани откриха резултата в 13-та минута. Габриел Жезус подаде с глава към Кай Хаверц, който се разписа за 1:0

В 21-та минута "артилеристите" удвоиха аванса си. Нова грешка в защитата позволи на Габриел Жезус да завърши с голов удар за 2:0.

Две минути по-късно Габриел Мартинели стреля опасно след контраатака. вратарят спаси, но при добавката Букайо Сака на празна врата успя се разпише 3:0.

Мартинели успя да вкара няколко минути по-късно след пас на Томиясу 4:0.

До края на полувремето падна още един гол. Такехиро Томиясу подаде топката към Мартин Йодегар, който от воле се разписа за 5:0.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

През втората част Арсенал продължи да бъде по-активният тим на терена, но Мартинели и Жезус пропуснаха. В последните минути на срещата Жоржиньо оформи крайното 6:0 от дузпа.

В другия двубой от групата по-рано днес ПСВ Айндховен победи Севиля с 3:2 след късен обрат.

В класирането води Арсенал с 12 точки, следван от ПСВ с 8, Ланс е на третата позиция с 5, а Севиля е на дъното с две.

АРСЕНАЛ - ЛАНС 6:0
1:0 Кай Хаверц 13', 2:0 Габриел Жезус 21', 3:0 Букайо Сака 23', 4:0 Габриел Мартинели 27', 5:0 Мартин Йодегар 45'+1', 6:0 Жоржиньо 86' дузпа