Арсенал победи с 2:1 Севиля като гост в трети двубой от груповата фаза на Шампионската лига.

"Артилеристите" успяха да открият резултата в последната минута на добавените четири след контраатака. Габриел Магаляеш подаде на Габриел Жезус, който изведе брилянтно Габриел Мартинели, той преодоля Ниланд и прати топката в опразнената врата.

В 53-ата минута гостите удвоиха аванса си. Деклан Райс изведе Габриел Жезус, който се справи с Хесус Навас, а след това с много техничен изстрел прати топката в мрежата на Севиля (2:0).

Андалусийците бързо успяха да върнат един гол. В 58-ата минута Иван Ракитич центрира от корнер, а Неманя Гудел с глава матира Давид Рая.

Ланс и ПСВ завършиха при 1:1 в другия двубой от групата. Йоан Бакайоко даде аванс на нидерландците в 54-ата минута, но десет след това Ели Уахи изравни за домакините.

В класирането води Арсенал с 6 точки, Ланс е втори с пет, Севиля е на трето място с 2, колкото има и ПСВ Айндховен.

СЕВИЛЯ - АРСЕНАЛ 1:2
0:1 Габриел Мартинели (45+4), 0:2 Габриел Жезус (53), 1:2 Неманя Гудел (58)