Арсенал надви с 2:0 Борусия (Дормунд) на "Емирейтс" в интригуващ сблъсък от Група "D" на Шампионската лига. По този начин "артилеристите" на Арсен Венгер си осигуриха място на 1/8-финалите, където предсрочно се класираха и германците. Тимът от Дортмунд, който тази вечер допусна първа загуба в Турнира на богатите, остава на върха в класирането с 12 точки. Арсенал е втори, но вече с 10 в актива, третият Андерлехт има 5, след като тази вечер се наложи с 2:0 в домакинството си на Галатасарай. Турският гранд е на дъното само с 1 точка.

Победата на Арсенал над Борусия (Дормунд) дойде след ранен гол на Яя Саного, който се разписа още във 2-ата минута и на чилийската звезда Алексис Санчес в 57-ата. С успеха донякъде "топчиите" се реваншираха пред феновете си за загубата преди дни с 1:2 от Манчестър Юнайтед във Висшата лига.

В другата среща в Група "D" Андерлехт също спечели с 2:0, надигравайки Галатасарай, което напълно изясни ситуацията в потока. Белгийците твърдо завършват на третото място и след Нова година ще продължат участието в евротурнирите в Лига Европа.

И двете попадения във вратата на Галатасарай отбеляза защитникът Шансел Мбемба - първо в 43-ата минута и след това в 86-ата.

В заключителните минути гостите от Турция бяха с 10 човека. В 83-ата за втори жълт картон беше изгонен Селчук Инан.

2:0
1:0 Яя Саного (2), 2:0 Алексис Санчес (57)

Лондон, стадион "Емирейтс"
Съдия: Виктос Касай (Унг)

Арсенал: 26.Мaртинес, 4.Мертезакер, 18.Монреал, 3.Гибс, 21.Чембърс, 8.Артета  jalt.jpg (67-20.Фламини), 19.Касорла, 16.Рамзи, 17.Санчес, 22.Саного (79-Подолски), 15.Окслейд-Чембърлейн (90-28.Кемпбъл)

Борусия (Д): 1.Вайденфелер, 26.Пишчек jalt.jpg, 4.Суботич jalt.jpg, 29.Шмелцер, 28.Гинтер, 6.С. Бендер, 10.Мхитарян, 19.Гроскройц (78-14.Йоич), 8.Гюндоган, 17.Обамеянг (61-20.Рамос), 9.Имобиле (61-7.Кагава)

2:0
1:0 Шансел Мбемба (43), 2:0 Шансел Мбемба (86)

Брюксел, стадион "Констант Ванден Сток"
Съдия: Иван Бебек (Хър)

Андерлехт: 1.Прото, 39.Ванден Боре, 3.Дешахт, 22.Мбемба, 16.Дефур jalt.jpg, 7.Нажар, 10.Прает, 20.Конте, 31.Тиелеманс, 45.Митрович, 18.Ачеампонг

Галатасарай: 1.Муслера, 21.Шеджу
jalt.jpg, 26.Суат Кая, 13.Алекс Телес, 10.Снайдер, 4.Хамит Алтънтоп jalt.jpg (90-20.Озкал), 3.Фелипе Мело, 8.Инан jalt.jpg 4erven.jpg, 77.Чамдал jalt.jpg, 17.Бурак Йълмаз, 11.Брума jalt.jpg (75-9.Булут)

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!