Воденият от Станимир Стоилов Астана завърши 1:1 у дома с латвийския шампион Спартакс Юрмала в реванша от втория квалификационен кръг на Шампионската лига и с общ резултат 2:1 се класира в следващия кръг на най-престижния европейски клубен турнир. В първата среща първенецът на Казахстан бе спечелил с 1:0 в Латвия.

На реванша в Астана двата тима не успяха да си отбележат гол през първата част, но след почивката си размениха по едно попадение. Домакините поведоха с гол на ганайския нападател Патрик Твумаси (59), но халфът Едгарс Варданянс (72) изравни и върна надеждите на гостите, които при още един гол и победа щяха да елиминират футболистите на Мъри.

В крайна сметка не се стиган до други голове и Астана се класира за третия квалификационен кръг на надпреварата, където ще има за съперник най-вероятно Легия (Варшава). Полският шампион на практика вече е отстранил финландския първенец Мариехамн след успеха с 3:0 като гост в първата среща.

РЕЗУЛТАТИ И ПЪЛНА СТАТИСТИКА ЗА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!