Атлетико (Мадрид) и Борусия (Дортмунд) спечелиха убедително като домакини вторите си срещи от група „А“ на Шампионската лига, оглавявайки я с пълен актив от 6 точки.

„Дюшекчиите“ от Мадрид сразиха белгийския ФК Брюж с 3:1 на своя „Уанда Метрополитано“. Антоан Гризман (28) даде преднина на домакините след пас на Тома Лемар, но радостта им бе кратка, тъй като Арнаут Гроневелд (39) изравни след асистенция на Ритс. Равенството се запази чак до 67-ата минута, когато Гризман вкара втория си гол в мача, след подаване на Диего Коста. В добавеното време Коке (90+3) оформи крайния резултат.

Вестфалци пък разбиха гостуващия Монако с 3:0 на „Сигнал Идуна Парк“ в Дортмунд. „Монагските“ се държаха равностойно през първата част и не допуснаха гол в нея, но в края ѝ вратарят им Диего Беналио получи контузия и бе заменен принудително от Даниел Субашич. След почивката обаче Якуб Ларсен (51) изведе домакините напред в резултат след асистенция на Джейдън Санчо, а в 69-ата минута Пако Алкасер (72) изпусна дузпа, пращайки топката в напречната греда, но скоро след това се реваншира и вкара за 2:0. Асистиралият му Марко Ройс (90+2) пък фиксира крайния резултат след пас на Ларсен.

Така Атлетико и Дортмунд са с по 6 точки в тази група, а ФК Брюж и Монако все още не са записали точков актив.