Атлетико (Мадрид) победи Ювентус с 1:0 в най-интересния мач от  група "А" на Шампионската лига. Единственото попадение отбеляза Арда Туран в 74-ата минута.

Преди почивката Манджукич пропусна от чиста позиция в 24-ата минута, а после шут на Погба прелетя на сантиметри покрай вратата.

Малко след началото на втората част играчите на Атлетико имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Касерес, но съдията подмина положението. Решителният миг настъпи четвърт час преди края. Тиаго намери Хуанфран, който центрира към Арда Туран. Турският халф успя да засече топката и опъна мрежата за 1:0.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - ЮВЕНТУС 1:0
1:0 Арда Туран (74)
стадион: "Висенте Калдерон"
съдия: Феликс Брих (Германия)

atletico.jpgАТЛЕТИКО: Моя, Хуанфран, Миранда, Годин, Ансалди, Тиаго, Коке, Раул Гарсия, Туран (89 - Гилерме), Саул (53 - Гризман), Манджукич (84 - Марио Суарес)
Резерви: Облак, Х.Хименес, Ансалди, Черчи, Р.Хименес

1juv.jpgЮВЕНТУС: Буфон, Лихщайнер (89 - Джовинко), Евра, Бонучи, Киелини, Касерес (78 - Перейра), Видал (83 - Мората), Маркизио, Погба, Тевес,  Йоренте
Резерви: Сторари, Огбона, Перейра, Падоин, Асамоа