Атлетико Мадрид отвя Селтик с 6:0 в мач от четвъртия кръг на група Е и записа рекордна победа в историята си в Шампионската лига. Най-голямата победа на "дюшекчиите" досега в турнира беше 5:0 над Малмьо през 2014 година, а за последно Атлетико вкара поне 6 гола в мач от евротурнирите през 1992 година при 6:1 над Марибор в несъществуващия вече турнир КНК (Купа на носителите на национални купи).

Гостите завършиха мача в намален състав, след като в 23-ата минута Дайзен Маеда получи директен червен картон.

По два гола за историческата победа на испанците вкараха Антоан Гризман (6, 60) и Алваро Мората (45+3, 76). Гризман за първи път в кариерата си се разписва в 3 поредни мача от Шампионската лига. Той вече има 165 гола за Атлетико и е само на 7 гола от абсолютния рекордьор за клуба Луис Арагонес.

По един гол добавиха резервата Самуел Лино (66), който вкара 71 секунди, след като се появи на терена и Саул Нигес (85) малко преди края на срещата.

В другия мач от тази група Лацио излъга у дома досегашния лидер Фейенорд с 1:0. Чиро Имобиле влезе отново в историята, като реализира единствения гол на "Олимпико". Попадението на капитана на Лацио е под №200 за него с екипа на "орлите". Той е едва петият играч от 2016 година насам (б.р. първият му сезон в Лацио), който стига до границата 200 гола с един отбор в големите първенства на Европа. Другите са Роберт Левандовски (277 за Байерн), Килиан Мбапе (224 за ПСЖ), Лионел Меси (219 за Барселона) и Хари Кейн (216 за Тотнъм).

Имобиле се разписа в първата минута от добавеното време на първата част, когато беше изведен зад отбраната на нидерландския шампион и пусна топката покрай вратаря в мрежата. Това е гол № 6 за нападателя в Шампионската лига с екипа на Лацио. Той има още 165 гола в Серия А, 16 за Лига Европа, 10 за Купата на Италия, 2 за Суперкупата на Италия и 1 в Лигата на Конференциите.

След победата си Лацио събра 7 точки от 4 мача в група Е и изпревари Фейенорд, който от лидер стана трети с 6 пункта. Атлетико Мадрид е първи с 8, а Селтик е само с 1 точка.

Група E (класиране)
Атлетико Мадрид – Селтик 6:0

1:0 Антоан Гризман (6), 2:0 Алваро Мората (45+3), 3:0 Антоан Гризман (60), 4:0 Самуел Лино (66), 5:0 Алваро Мората (76), 6:0 Саул Нигес (85)

Лацио – Фейенорд 1:0
1:0 Чиро Имобиле (45+1)