Атлетико (Мадрид) спечели с 2:0 при гостуването си на Залцбург от последния кръг в група А и последва Байерн на 1/8-финалите в Шампионската лига. Австрийците трябваше задължително да победят, за да се класират в следващата фаза и създадоха доста ситуации пред вратата на Ян Облак, но в крайна сметка с по едно попадение в края на двете полувремена чрез Марио Ермосо (39) и Яник Ферейра Караско (86) „дюшекчиите“ измъкнаха победата. На два пъти гредите им помагаха след удари на Маргим Бериша и Енок Мвепу.

В другия мач от групата Байерн срази у дома Локомотив (Москва) и помогна на Залцбург да продължи към Лига Европа като трети в крайното класиране. Днешният мач не бе от значение за баварците, които си бяха осигурили първото място в групата. Треньорът Ханс-Дитер Флик съвсем логично даде почивка на някои от основните си футболисти, но през втората част Никлас Зюле (63) и Ерик Максим Чупо-Мотинг (80). Така Байерн събра 16 точки на върха в тази група. Втори завърши Атлетико с 9 точки, трети остана Залцбург с 4, а Локомотив със своите 3 точки приключи последен и въобще с Европа за този сезон.