Атлетико (Мадрид) постигна измъчена домакинска победа над Залцбург с 3:2 и записа първи успех в група А на Шампионската лига. По-рано в другата среща Байерн спечели с 2:1 при визитата си на Локомотив (Москва).

Още в 15-ата минута Ектор Ерера подаде към Жоао Феликс, който стреля със странична ножица, но топката срещна напречната греда на гостите. Все пак Атлетико поде с гол на Маркос Йоренте (29) след удар от дъгата през наказателното поле.

Голмайсторът на Залцбург Патсон Дака получи контузия и бе сменен в 30-ата минута от Койта, а три минути след това Йоренте пропусна сам срещу вратаря Станкович да вкара втория си гол в мача.

„Биковете“ осъществиха пълен обрат с голове на Доминик Собослай (40) и Мергим Бериша (47) в края на първата част и началото на втората. Атлетико Мадрид бързо успя да изравни чрез Жоау Феликс (51) след пас на Анхел Кореа.

„Дюшекчиите“ доминираха до края и стигнаха до успеха си с гол на Жоао Феликс (85), възползвал се този път от подаване на Тома Лемар.

Така Атлетико събра актив от 3 точки, а Залцбург е с 1, колкото има и Локомотив (Москва), а лидерът Байерн е с 6.

КЛАСИРАНИЯ В ГРУПИТЕ НА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!