Гръцкият първенец ПАОК (Солун) и спечелилият дубъл в Холандия гранд Аякс спретнаха истинско зрелище и завършиха 2:2 в първия си мач от третия квалификационен кръг на най-престижния европейски клубен турнир – Шампионската лига.

Защитникът Димитрис Джианополис си вкара автогол в 10-ата минута и даде аванс на гостите от Амстердам. Домакините обаче стигнаха до пълен обрат още преди почивката след голове на Чуба Акпом (32) след пас на Джианополис и Лео Матос (39) след асистенция на Бисесвар.

През втората част ветеранът Клаас-Ян Хунтелаар (57) изравни за 2:2, а до края на мача нито един от съперниците не реализира някое от положенията си, за да стигне до победа.

Реваншът в Амстердам е след седмица на 13 август (вторник) от 21:30 часа българско време.