Аякс надви у дома Спортинг (Лисабон) с 4:2 в страхотен голов спектакъл на „Йохан Кройф Арена“ в последния си мач от група „C“ на Шампионската лига. И двата тима се бяха класирали за 1/8-финалите на надпреварата още преди тази среща.

Себастиан Алер (8-дузпа) даде начало на шоуто, а Нуно Сантос (22) изравни след пас на Бруно Табата. Бразилецът Антони (42) пък възстанови аванса на домакините още преди почивката, а след нея Давид Нерес (58) и Стивън Бергхуис (62) я направиха внушителна. Бруно Табата (78) реализира последното попадение в двубоя.

В другия мач Борусия (Дортмунд) отвя у дома Бешикташ с 5:0, но въпреки това завърши трети и ще играе в Лига Европа през пролетта. Дониел Мален (29) вкара първия гол след асистенция на Джуд Белингам, а след това по два пъти се разписаха Марко Ройс (45+2-дузпа, 53) и Ерлинг Холанд (68, 81). Махмуд Дахуд пък се отличи с две асистенции. Бразилецът Велинтон от гостите бе изгонен в 43-ата минута с директен червен картон и „орлите“ от Истанбул играха в намален състав до края на мача.

След тези резултати Аякс завърши първи с пълен актив от 18 точки след 6 победи пред Спортинг (Лисабон) и Дортунд с по 9 пункта. Португалският тим обаче е на 1/8-финалите заради по-добри показатели срещу вестфалци, които ще играят на 1/16-финалите в Лига Европа. Бешикташ остана последен без нито една спечелена точка и приключва с участието си.