Аякс разби у дома АПОЕЛ (Никозия) с 4:0 и завърши на третото място в група „F” на Шампионската лига, осигурявайки си по този начин участие на 1/16-финалите в Лига Европа. Първите две места от тази група бяха заети от Барселона и ПСЖ, а АПОЕЛ остана последен и приключва с участието си в евротурнирите.

Гостите от Кипър бяха на път да оттеглят на почивка без допуснат гол, но в последната 45-а минута на първата част домакините получиха право да изпълнят дузпа и Ласе Шьоне се разписа за 1:0.

След почивката в 50-ата минута Шьоне удвои преднината на холандския шампион след пас на Аркадиуш Милик, а три минути по-късно Дейви Клаасен направи разликата класическа, възползвайки се от подаване на Кишна. В 74-ата минута пък полякът Аркадиуш Милик оформи крайното 4:0.

Така Аякс записа първата си победа в турнира този сезон и завърши на трето място в групата с 5 точки. АПОЕЛ остана последен само с 1 точка.

аякс_1.jpgapoel.jpgАякс - АПОЕЛ 4:0
1:0 Ласе Шьоне (45+1-дузпа), 2:0 Ласе Шьоне (50), 3:0 Дейви Клаасен (53), 4:0 Аркадиуш Милик (74)

Амстердам, "Амстердам Арена"
съдия: Веласко Карбайо (Испания)

Състави:
Аякс: 22.Силенсен, 4.Мойсандер, 26.Виргевер, 3.Фелтман, 2.Ван Рейн, 25.Сереро, 16.Андерсен (68 - 12.Ридевалд), 10.Клаасен, 20.Шьоне (75 - 21.Ел Гази), 19.Милик (85 - 30.Живкович), 11.Кишна

Апоел: 78.Пардо, 5.Карлао, 28.Марио Серджио, 15.Антониадес , 23.Папазоглу, 26.Нуно Мораиш (72 - 4.Артиматас), 7.Ефрем (65 - 46.Алонефтис), 16.Винисиус , 11.Александру, 9.Шеридан (65 - 20.Сотериу)