ПСЖ и Барселона завършиха 1:1 на "Парк де Пренс" в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига и така френският шампион се класира напред с общ резултат 5:2 след успеха си с 4:1 в първия двубой на „Камп Ноу“.

Килиан Мбапе (30-дузпа), а Лионел Меси (47), но в 45-ата минута пропусна дузпа. През втората част гостите продължиха да натискат, но до нов гол не се стигна и отпаднаха на този етап в турнира за първи път от 2007 година.

Каталунците изиграха много силно първо полувреме, в което се хвърлиха смело в атака и натиснаха, надигравайки своя съперник. Силен шут на Лионел Меси отблизо прати топката в тялото на бранител, а след това аржентинецът би високо над стената от фаул. Осман Дембеле също нямаше късмет, след като вратарят Кейлор Навас отрази удара му.

В средата на първата част Сержиньо Дест проби отдясно и нахлу в наказателното поле, но топката се отби в напречната греда след намеса на Навас. След това Дембеле подаде отляво към Меси, но той не стигна до топката на метри от голлинията.

След половин час игра Клеман Ленгле фаулира Мауро Икарди в пеналта и последва дузпа, реализирана от Килиан Мбапе за 1:0. Съдията взе решението си за наказателния удар с помощта на ВАР. Последва пропуск на Дембеле сам срещу Навас, но в 37-ата минута Лионел Меси изравни за 1:1 с феноменален удар пред дъгата на наказателното поле.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

В добавеното време на първата част Курзава спъна Антоан Гризман в наказателното поле на ПСЖ и Антъни Тейлър даде дузпа и за Барса, но Навас спаси силния удар на Меси от бялата точка, а след това топката се отби и в напречната греда.

След почивката устремът на гостите намаля, а атаките се редуваха и пред двете врати, но я нямаше скоростта от първата част. В 60-ата минута Меси беше оставен непокрит, но в последния момент беше блокиран. Гризман пробва да направи добавка, но защитниците избиха топката.

В средата на второто полувреме Бускетс нанесе удар от неудобна позиция и Навас изби в корнер. Каталунците обсадиха наказателното поле на домакините, но голови положения липсваха. Играчите на Роналд Куман даваха всичко от себе си и играта се водеше в половината на парижани. При една от редките атаки на домакините Мбапе излезе на добра позиция в края, но не намери целта.

Така след равенството 1:1 и общ резултат 5:2 от двата мача ПСЖ елиминира Барса и се класира за 1/4-финалите.

ПСЖ - БАРСЕЛОНА 1:1
(в първия мач 4:1, общ резултат 5:2)
1:0 Килиан Мбапе (31-дузпа), 1:1 Лионел Меси (37)

Състави
ПСЖ: 1. Кейлор Навас, 3. Преснел Кимпембе, 5. Маркиньос, 6. Марко Верати (84 - Рафиня Алкантара), 7. Килиан Мбапе, 8. Леандро Паредес, 9. Мауро Икарди, 20. Лайвин Курзава (46 - Абду Диало), 23. Юлиан Дракслер (59 - Анхел ди Мария), 24. Алесандро Флоренци (76 - Колин Дагба), 27. Идриса Гей (69 - Данило)
Треньор: Маурисио Почетино

Барселона: 1. Марк-Андре тес Щеген, 2. Сержиньо Дест (66 - Франсиско Тринкао), 5. Серхио Бускетс (79 - Миралем Пянич), 7. Антоан Гризман, 10. Лионел Меси, 11. Усман Дембеле (79 - Мартин Брайтуайт), 15. Клеман Ленгле, 16. Педри (79 - Илаиш Мориба), 18, Жорди Алба, 21. Френки де Йонг, 28. Оскар Мингеса (35 - Жуниор Фирпо)
Треньор: Роналд Куман

Париж, стадион: "Парк де Пренс"
Съдия: Антъни Тейлър (Англия)
Жълти картони: Курзава, Гей, Паредес и Икарди (ПСЖ); Лангле, Мингеса, Де Йонг (Барселона)