Барселона обърна като гост Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:1 в среща от втория кръг на група „C” в Шампионската лига. Звездата на каталунцуите Лионел Меси пропусна мача заради контузия.

Домакините изненадващо поведоха в 34-ата минута с гол на Торган Азар, който е брат на една от звездите на Челси Еден Азар. Халфът на „жребците” се възползва от подаване на Махмуд Дахуд и вкара за 1:0. Гостите реагираха с шут от въздуха на Суарес в 39-ата минута, когато вратарят изби, а малко не стигна на Алкасер да направи добавка.

След почивката в 65-ата минута влезлият като резерва на мястото на Иван Ракитич турски халф Арда Туран изравни за 1:1 след асистенция на Неймар.

В 74-ата минута след центриране от корнер Луис Суарес шутира от границата на наказателното поле, вратарят Ян Зомер спаси, но Жерард Пике направи добавка за пълния обрат – 1:2.

След успеха си Барселона е лидер в групата с пълен актив от 6 точки. Мьонхенгладбах е на дъното без спечелена точка.

Резултат с изображение за borussia mönchengladbachБОРУСИЯ (МЮНХЕНГЛАДБАХ) - БАРСЕЛОНА 1:2Резултат с изображение за barcelona
1:0 Торган Азар (34), 1:1 Арда Туран (65), 1:2 Жерард Пике (74)