Барселона надви у дома Динамо (Киев) с 2:1 и записа трета поредна победа от три мача в група G на Шампионската лига.

Лионел Меси (5-дузпа) изведе каталунците напред в резултата още в началото, след като бе препънат от Денис Попов за наказателния удар, а до края на първата част домакините направиха редица пропуски чрез Ансу Фати, Антоан Гризман и Педри, който нацели напречната греда веднага след гола. Вратарят Нешчерет се справи блестящо в няколко ситуации, а съотборниците му също имаха своите шансове чрез Буялски и Циганков.

Още в първите секунди на втората част Динамо можеше да изравни. Виктор Циганков направи добър пробив в наказателното поле и отправи изстрел, но Тер Щеген изби в корнер. След изпълнението му Томас Гиджиора засече топката с глава във вратата на Барса, но попадението беше отменено, тъй като топката бе напуснала с пълния си обем очертанията на терена при изпълнението на корнера. Жерард Пике (65) удвои аванса на испанския гранд след асистенция на Ансу Фати, но Виктор Циганков (75) намали изоставането на гостите след добавка при центриране отляво и спасен удар от Тер Щеген на Вербич. Каталунците продължиха да имат инициативата и десетина минути преди края Нешчерет спаси бомбен изстрел на Усман Дембеле. В последните няколко минути украинците опитаха да установят натиск, но без сериозен успех.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В другата среща от тази група Ювентус разби като гост Ференцварош с 4:1. „Бианконерите“ нямаха никакви проблеми при визитата си в Унгария, но този път звездата им Кристиано Роналдо не успя да се разпише. Алваро Мората (7) даде ранен аванс на гостите след пас на Куадрадо. През втората част Мората (60) отново се разписа, този път след подаване на Роналдо, а заменилият испанеца Пауло Дибала (72) направи разликата класическа в полза на „старата госпожа“. В 82-ата минута грузинецът Лаша Двали си вкара автогол, а в края неговият съотборник Франк Боли (90) оформи крайния резултат.

След тези резултати Барса е на върха в групата с пълен актив от 9 точки, Ювентус има 6 на втората позиция, а Динамо (Киев) и Ференцварош имат по точка и изостават сериозно от грандовете.

КЛАСИРАНИЯ В ГРУПИТЕ НА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!