Наполи и гостуващият Барселона завършиха 1:1 в първи мач помежду им от 1/8-финалите на Шампионската лига. Срещата бе дебют за треньора на каталунците Кике Сетиен в турнира, а немалко от феновете по трибуните бяха маски, след като в Италия от няколко дни се разпространява смъртоносния коронавирус. Дрис Мертенс (30) изведе домакините напред в резултата, а Антоан Гризман (57) изравни и голът му дава известно предимство на каталунците преди реванша. Гостите завършиха мача в намален състав след изгонването на Артуро Видал в края, а освен чилиеца реваншът ще пропусне и Серхио Бускетс за натрупани картони.

Каталунците доминираха в началото и в 9-ата минута Меси отправи първия удар, но топката мина над вратата. Наполи отговори с няколко остри атаки и в 17-ата минута Кайехон бе изведен зад защитата, но ударът му бе блокиран.

След половин час игра домакините изненадващо поведоха. Пьотр Зиелински намери пред наказателното поле Дрис Мертенс, който вкара много красив гол за 1:0, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Марк-Андре тер Щеген.

Две минути преди почивката италианският тим пропусна изгодна възможност да удвои аванса си. Включилият се в атака Костас Манолас отблизо шутира от въздуха, но топката мина покрай лявата греда.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Пет минути след началото на втората част Серхио Бускетс получи жълт картон, който ще го извади от реванша след две седмици. Халфът бе предупреден официално за грубо влизане в краката на голмайстора Мертенс, който получи контузия и на негово място в игра влезе полякът Аркадиуш Милик.

Каталунците изравниха с първия си точен удар. Бускетс майсторски намери Семедо отдясно зад защитата и той изведе Антоан Гризман (57), който се разписа за 1:1.

Домакините се втурнаха в атака и Тер Щеген трябваше да се намесва решително след удари на Лоренцо Инсиние и Хосе Кайехон. В 66-ата минута Меси влезе остро във вратаря Давид Оспина и получи жълт картон.

Самуел Умтити пропусна да вкара втори гол за Барса в 76-ата минута, след като изпревари вратаря Оспина при центриране от корнер, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

В края на срещата Артуро Видал си изкара два жълти картона в разстояние на само няколко секунди, след като влезе опасно в каката на Марио Руи, а после се и сдърпа с футболиста на Наполи. Като за капак на всичко в добавеното време на срещата Жерард Пике получи травма, след като стъпи накриво.

Реваншът на "Камп Ноу" е на 18 март от 22:00 часа българско време.

Наполи - Барселона 1:1
1:0 Дрис Мертенс (30), 1:1 Антоан Гризман (57)

Съставите
Наполи: Оспина, Руи, Максимович, Манолас, Ди Лоренцо, Деме (80 - Ала), Руи, Желински, Кайехон (74 - Политано), Инсиние, Мертенс (54 - Милик)
Треньор: Дженаро Гатузо

Барселона: Тер Щеген, Семедо, Юмтити, Пике (90+3 - Ленгле), Фирпо, Бускетс, Ракитич (56 - Артур), Де Йонг, Видал, Гризман (87 - Фати), Меси
Треньор: Кике Сетиен