Барселона срази Наполи с 3:1 на "Камп Ноу" в реванш от 1/8-финалната фаза на Шампионската лига и с общ резултат 4:2 се класира за 1/4-финалите на най-престижния европейски клубен тунир. Каталунците завършиха 1:1 със съперника в Неапол преди прекъсването на футбола заради пандемията от коронавирус. Испанският ще срещне в следващата фаза в португалската столица Лисабон Байерн, който разби Челси с 4:1 на реванша в Мюнхен по същото време и с общ резултат 7:1 елиминира лондончани.

Още във 2-ата минута гостите имаха шанс да поведат след удар на Дрис Мертенс, но топката срещна външната част на лявата греда. Постепенно домакините взеха инициативата и поведоха с гол на Клеман Лангле (10), който засече с глава центриране от корнер на Ракитич. Гостите претендираха за нарушение срещу Деме, но след намесата на ВАР голът бе зачетен. Той даде увереност на каталунците, които удвоиха авасна си чрез Лионел Меси (23). Аржентинецът демонстрира изключителна техника, пребори се с трима бранители на Наполи и в крайна сметка прати топката в далечния ъгъл за 2:0.

След половин час игра Меси отбеляза още едно попадение, след като овладя на гърди много добро центриране на Де Йонг и простреля Оспина от близо. Попадението обаче бе отменено след намесата на ВАР, тъй като аржентинецът бе докоснал с ръка топката при овладяването ѝ.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В края на полувремето Каулибали фаулира Меси в наказателното поле и след намесата на ВАР последва дузпа. Луис Суарес (45+1-дузпа) бе точен от бялата точка и направи разликата класическа – 3:0. Заради забавянето с преразглеждането на ситуациите с ВАР имаше сериозно добавено време и Наполи също получи дузпа за нарушение на Ракитич срещу Мертенс. Лоренцо Инсиние (45+5-дузпа) пък бе безапелационен и намали на 3:1.

Наполи започна силно втората част и опита натиск, но без резултат. Инсиние веднъж стреля с глава отблизо право в ръцете на Тер Щеген, а при останалите атаки на гостите каталунците се справяха добре. Ървинг Лозано се появи като резерва, но също не успя да преодолее Тер Щеген в 70-ата минута след удар с глава.

В 79-ата минута Манолас и Лангле се дърпаха взаимно в наказателното поле. След това Лангле падна и поиска дузпа, но не получи такава. Две минути след това Милик прати топката във вратата на домакините, но голът не бе зачетен заради засада. До края на мача не се случи нищо запомнящо се и в крайна сметка Барса се класира за 1/4-финал срещу Байерн.

БАРСЕЛОНА - НАПОЛИ 3:1
1:0 Клеман Лангле (10), 2:0 Лионел Меси (23), 3:0 Луис Суарес (45+1-дузпа), 3:1 Лоренцо Инсиние (45+5-дузпа)

Съставите
Барселона: 1. Марк-Андре тер Щеген, 3. Жерард Пике, 18. Жорди Алба, 20. Сержи Роберто, 15. Клеман Лангле , 2. Нелсон Семедо, 4. Иван Ракитич, 21. Френки де Йонг, 10. Лионел Меси , 9. Луис Суарес (90+224. Жуниор Фирпо), 17. Антоан Гризман (8442. Мончу)
Резерви: 42. Мончу, 46. Рейс, 13. Нето, 24. Жуниор Фирпо, 31. Ансу Фати, 26. Иняки Пеня, 33. Араухо, 47. Жандро Орелана, 28. Рики Пуиг, 44. Оскар Мингеса, 45. Де Ла Фуенте
Треньор: Кике Сетиен

Наполи: 25. Давид Оспина, 44. Костас Манолас, 6. Марио Руи, 26. Калиду Кулибали, 22. Ди Лоренцо, 4. Диего Деме (4668. Лоботка), 20. Пьотр Зиелински (7011. Лозано), 8. Фабиан Руис (7912. Елмас), 14. Дрис Мертенс, 7. Хосе Кайехон (7021. Политано), 24. Лоренцо Инсиние (7999. Милик)
Резерви: 68. Лоботка, 99. Милик, 21. Политано, 1. Мере, 12. Елмас, 11. Лозано, 19. Никола Максимович, 23. Хисай, 9. Йоренте, 27. Карнезис, 5. Алан, 13. Луперто
Треньор: Дженаро Гатузо

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна