БАТЕ Борисов надви Атлетик (Билбао) с 2:1 в мач от група Н на Шампионската лига. Победата на беларусите беше напълно заслужена. Това беше първи пълен успех на БАТЕ над испански опонент. В ШЛ "жълто-сините" са в серия от 4 срещи у дома без поражение и в поредица от 20 официални мача без загуба на собствен терен.

В 19-ата минута след корнер защитата на гостите остави абсолютно непокрит на далечната греда Поляков, който без проблеми опъна мрежата зад вратаря Ираисос за 1:0. После Карницки удари гредата. В 41-ата минута топката за втори път спря зад гърба на Ираисос. Карницки получи отличен пас в пеналта и стреля без забавяне. С помощта на рикошет домакините поведоха вече с 2:0.

Атлетик успя да върне едно попадение секунди преди почивката. Разписа се щатният им голаджия Адуриц. Мунияин асистира на тарана, който технично преодоля стража Черник за крайното 2:1.

bate.jpgbilbao.jpgБАТЕ (Борисов) - Атлетик (Билбао) 2:1
1:0 Денис Поляков (19), 2:0 Александър Карнитский (41), 2:1 Ариц Адуриц (45)

стадион: "Борисов Арена"
съдия: Стефан Ланоа (Франция)

БАТЕ: 16.Черник, 21.Филипенко, 14.Хагуш, 33.Поляков , 22.Младенович, 8.А.Володко, 62.Гордейчук (90+2 - 23.Олекнович), 7.Карнитский (86 - 20.Радионов), 42.М.Володко (81 - 77.Яковлев), 5.Яблонски, 13.Сигневич

АТЛЕТИК: 1.Ирайсос, 15.Ираола (77 - 2.Токеро ), 6.Сан Хосе, 24.Балензиага, 4.Лапорт , 7.Бенят , 8.Итураспе, 17.Микел Рико (46 - 14.Сусаета), 20.Адуриц, 19.Муниаин, 11.Ибай Гомес (46 - 10.Де Маркос)