Всичко от Шампионската лига - ТУК

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!

Байер (Леверкузен) победи у дома испанския първенец Атлетико (Мадрид) с минималното 1:0 в първи мач помежду им от 1/8-финалите на Шампионската лига. Хакан Чалханоглу (57) реализира красив победен гол за „аспирините”, които ще имат чисто попадение в аванс преди реванша в Мадрид.

Любимецът на феновете на гостите Фернандо Торес бе оставен на резервната скамейка, а „аспирините” започнаха по-добре на своя „Бай Арена” и взеха инициативата. Така в 13-ата минута нападателят на гостите Марио Манджукич бе принуден да изчисти от голлинията след разбъркване в наказателното поле. Постепенно „дюшекчиите” изравниха играта, но въпреки това в 26-ата минута след шут на Емир Спахич топката срещна гредата.

Проблемите за треньора на гостите Диего Симеоне се увеличиха с контузиите на Гилерме Сикейра и Саул Нигес, които бяха принудително заменени от Хесус Гамес и Раул Гарсия.

След почивката в 57-ата минута домакините поведоха с красиво попадение на Хакан Чалханоглу, получил топката от Хесус Гамес и разстрелял вратаря Моя с бомбен шут.

Малко след гола гостите претендираха за дузпа, но повторенията показаха, че топката не е докоснала ръката на Вендел. Фернандо Торес пък се появи в игра на мястото на Арда Туран, но и той не съумя да помогне на съотборниците си за постигане на изравнителен гол. В 76-ата минута Тиаго от гостите получи втори жълт картон и бе изгонен.

Байер (Леверкузен) е отпадал в последните два случая, в които се изправи в директни елиминации срещу отбори от Примера дивисион, но с чистата си победа от днес ще има по-големи надежди за продължаване напред.

Реваншът в Мадрид на „Висенте Калдерон” е на 17 март (сряда) от 21:45 часа българско време.

1:0 Хакан Чалханоглу (57)

Леверкузен
, „БайАрена“
Съдия: Павел Краловец (Чехия)

Байер (Леверкузен): 1.Бернд Лено, 5.Емир Спахич, 13.Хилберт, 14.Кириакос Пападопулос , 18.Вендел , 8.Ларс Бендер (68 - 6.Симон Ролфес), 10.Хакан Чалханоглу (87 - 19.Брант), 27.Гонзало Кастро , 38.Карим Белараби, 7.Сон Хьон-Мин, 9.Йосип Дърмич (80 - 11.Щефан Кислинг )

Атлетико (Мадрид): 1.Мигел Анхел Моя, 2.Диего Годин , 3.Гилерме Сикейра (38 - 18.Хесус Гамес ), 20.Хуанфран, 23.Миранда, 5.Тиаго , 7.Антоан Гризман, 10.Арда Туран (64 - 19.Фернандо Торес ), 14.Габи, 17.Саул Нигес (42 - 8.Раул Гарсия), 9.Марио Манджукич