Олимпиакос поизпоти германския първенец Байерн, но загуби у дома от него с 2:3 в мача им от третия кръг в група „B“ на Шампионската лига. В другия мач от тази група Тотъм разби у дима Цървена звезда с 5:0.

Гръцкият шампион шокира баварците и поведе с гол на Ел-Араби (23), но още до почивката гостите успяха да изравнят. Голмайсторът им Роберт Левандовски (34) бе точен за 1:1.

През втората част отново Левандовски (62) бе в прегръдките на своите съотборници след пас на Томас Мюлер за 1:2, а Корентен Толисо (75) увеличи аванса на германския шампион. Гийерме (79) намали за 2:3 след подаване на Ловера, но това бе всичко, което домакините постигнаха в тази среща.

След третата си поредна победа Байерн е еднолично на върха с пълен актив от 9 точки и 5 аванс пред втория Тотнъм. Олимпиакос е на дъното само с една точка.