Байерн и Барселона ще участват за рекорден 15-и път на 1/4-финалите в най-престижния европейски клубен турнир – Шампионската лига. Жребият за тази фаза на надпреварата е днес от 13:00 часа българско време в централата на УЕФА в Нион.

Каталунците преодоляха без особени затруднения Арсенал след две победи, докато баварците елиминираха драматично Ювентус след две равенства 2:2 и продължения на реванша в Мюнхен, след които триумфираха с 4:2. „Бианконерите” поведоха с голове на Пол Погба (5) и Хуан Куадрадо (28), но Роберт Левандовски (73) и Томас Мюлер (90+1) в последните секунди на редовното време изравниха за 2:2. В продълженията влезлите като резерви Тиаго Алкантара (108) и Кингсли Коман (110) сложиха точка на спора. Така Байерн продължи към 1/4-финалите с общ резултат 6:4 от двата мача.

Германският тим навакса 2 гола пасив на почивката за първи път от 41 години насам. За последно през сезон 1974/74 баварците губят с 0:2 от Магдебург на 1/8-финал в Купата на Германия, но през второто полувреме обръщат резултата до 3:2. Легендарният Герд Мюлер вкарва два гола за успеха на Байерн на 23 октомври 1974 година, а Детлеф Енге от Магдебург си вкарва автогол.

Резултати, програма и класиране в Шампионска лига - ТУК !!!