Байерн победи Динамо (Киев) с 5:0 в  двубой от група Е и поведе уверено в класирането. Робърт Левандовски изведе баварците напред в 12-ата минута от дузпа (1:0), а отново той удвои в 27-ата след пас на Томас Мюлер (2:0).

След 35 минути игра резултатът можеше да стане класически, но Лирой Сане удари десния страничен стълб. Динамо (Киев) създаде първата си по-опасна ситуация едва в 42-ата минута с удар на Карлос де Пеня, но Мануел Нойер се справи.

Байерн не позволи на гостите да си помислят за нещо повече през втората част и ги удари за трети път в 68-ата минута с попадение на Серж Гнабри (3:0). Минути по-късно и Серж Гнабри се разписа сред голмайсторите за 4:0.

В самия край на мача  Максим Чупо-Мотинг оформи крайното 5:0, след като засече топката след центриране на Банджамен Павар.

В другия двубой от групата Барселона загуби с 0:3 от Бенфика.

Байерн е лидер в класирането с 6 точки, следват Бенфика с 4, Динамо (Киев) с 1 и на дъното Барселона с нула точки и голова разлика 0:6.