Настоящият носител на трофея в Шампионската лига Байерн очаквано прескочи група "А" и продължава на 1/8-финалите. Баварците спечелиха и четвъртата си среща в групата, като тази вечер се наложиха с 3:1 срещу Ред Бул Залцбург на стадион "Алианц Арена".

Дежурният голмайстор за Байерн Роберт Левандовски отново успя да се разпише. Полякът откри резултата в 43-ата минута, Кингси Коман удвои в 52-ата, а Лерой Сане подпечата победата на домакините в 68-ата, когато стана 3:0.

Две минути по-рано баварците останаха с човек по-малко на терена след червен картон на Марк Рока, който беше изгонен заради втори жълт.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Австрийците все пак стигнаха до почетно попадение. Отбеляза го Мергим Бериша в 73-ата минута.

Байерн е с пълен актив от 12 точки и си гарантира първото място в групата и продължаването на 1/8-финалите в Шампионската лига. Ред Бул Залцбург е последен само с 1 точка. Втори с 5 е Атлетико (Мадрид), който тази вечер направи 0:0 у дома с Локомотив (Москва). Руският тим има 3 точки.

ГРУПА "А"

Байерн – Ред Бул Залцбург 3:1
1:0 Роберт Левандовски (43), 2:0 Кингсли Коман (52), 3:0 Лерой Сане (68), 3:1 Мергим Бериша (73)

КЛАСИРАНИЯ В ГРУПИТЕ НА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК!