Байерн срази Тотнъм с 3:1 в Мюнхен и записа втора победа над „шпорите“ в група B след знаменателната със 7:2 в Лондон през октомври. Баварците си бяха гарантирали първото място в групата и играха само за чест и слава срещу експерименталния състав на гостите, нареден от новия им мениджър Жозе Моуриньо. Кингсли Коман (14) реализира първия гол в мача, но скоро след това Райън Сосеньон (20) изравни. В края на полувремето Томас Мюлер (45) даде нова преднина на домакините след серия рикошети и удар в гредата преди това, а през втората част Филипе Коутиньо (64) оформи крайния резултат. Бразилецът се разписа след пас на Алфонсо Дейвис.

Много по-голям заряд имаше в другата среща, в която Олимпиакос надви драматично у дома Цървена звезда с 1:0 и така сложи край на участието на сръбския шампион в евротурнирите за този сезон. Гостите имаха шанс да поведат в края на първата част, но в 42-ата минута португалецът Томане пропусна дузпа. На свой ред гърците изчакаха своя миг и в края намача мароканецът Юсеф Ел Араби (87-дузпа) донесе така жадуваните три точки.

След тези резултати Байерн завърши първи в групата с 18 точки и 8 пред Тотнъм, който също си бе гарантирал участието на 1/8-финалите още преди последния кръг. Олимпиакос завърши трети с 4 точки и изпревари с една Цървена звезда. Така гърците продължават към 1/16-финалите на Лига Европа, а сърбите се сбогуваха с Европа за този сезон.