Байерн победи категорично сръбския първенец Цървена звезда с 3:0 и стартира с класика в група B на Шампионската лига този сезон. В другата среща от групата Олимпиакос и Тотнъм завършиха 2:2 по-рано.

Германският шампион имаше пълно превъзходство на своя „Алианц Арена“ и бе въпрос на време да пречупи съперника. Филипе Коутиньо и Иван Перишич пропуснаха от изгодни ситуации, но след това вторият от тях асистира на Кингсли Коман (34), който се разписа с глава за 1:0.

Пет минути преди края на първата част гол на Филипе Коутиньо не бе признат заради засада, а в 53-ата Корентен Толисо пропусна невероятен шанс да удвои аванса на баварците. Малко след това бившият вратар на Лудогорец Милан Борян направи страхотно спасяване при удар на  Перишич.

Десет минути преди края голмайсторът Роберт Левандовски (80) покачи на 2:0, а в добавеното време на мача Тиаго Алкантара хитро пусна топката от фаул за Томас Мюлер (90+1), който оформи крайния резултат.